ABD’li Senatör Bitcoin (BTC) Konusunda Uyardı! “Sonu Kötü Bitebilir.”

ABD’li Senatör Bitcoin (BTC) Konusunda Uyardı! “Sonu Kötü Bitebilir.”

Bitcoin
Mart 2, 2021 tarafından kointas
36
ABD’li senatör Elizabeth Warren CNBC’de bugün katıldığı Squawk Box programında Bitcoin ve kripto paralara yönelik düşüncelerini açıkladı. “Spekülatif Bir Varlık” “Bitcoin doğası gereği spekülatif bir varlık ve sonu kötü bitebilir.” Bu sözler Warren’a ait. Senatör genel olarak servet düşmanı olarak tanınıyor. ABD’de son dönemde tartışmalara neden olan “zengin vergisi” fikrinin de mimarları arasında yer alıyor.
ABDli-Senator-Bitcoin-BTC-Konusunda-Uyardi-Sonu-Kotu-Bitebilir.jpg

ABD’li senatör Elizabeth Warren CNBC’de bugün katıldığı Squawk Box programında Bitcoin ve kripto paralara yönelik düşüncelerini açıkladı.

“Spekülatif Bir Varlık”

“Bitcoin doğası gereği spekülatif bir varlık ve sonu kötü bitebilir.”

Bu sözler Warren’a ait. Senatör genel olarak servet düşmanı olarak tanınıyor. ABD’de son dönemde tartışmalara neden olan “zengin vergisi” fikrinin de mimarları arasında yer alıyor.

Bitcoin’i spekülatif olması nedeniyle sonu kötü bitecek bir varlık olarak nitelendiren Warren bu konuda yeni ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın açıklamalarına katıldığını ifade etti.

“Sonu Kötü Bitebilir”

Jennet Yellen’da yakın bir tarihte “kripto paralar terörün finansmanında ve yasa dışı işlerde kullanılıyor ve oldukça spekülatif bir varlık açıklaması yapmıştı.”

Yellen’ın açıklamalarını bir adım ileriye taşıyan Massachusetts’li senatör “sonu kötü sonuçlanabilir” dedi.

Serveti 50 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında olan zenginlerden varlık vergisi alınmasını talep eden Senatör Warren bir süredir ABD medyasının gündeminde. Joe Biden’ın seçim sürecinde desteklemediği varlık vergisinin hayata geçirilmesi durumunda 10 yılda en az 3 trilyon dolarlık ek gelir elde edileceği düşünülüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment