ABD, Kripto Para Yatırımcılarının ve Tabii ki Verginin Peşinde: İşte Yeni Gelişme

ABD, Kripto Para Yatırımcılarının ve Tabii ki Verginin Peşinde: İşte Yeni Gelişme

Bitcoin
Haziran 9, 2021 tarafından kointas
17
ABD’nin gelir idaresi olarak da bilinen IRS, kripto para sektörüne daha fazla ilgi göstermekte kararlı gibi duruyor. IRS, 2022 Mali Yıl Bütçe görüşmeleri yapılırken istediği fonlamayı açıkladı ve bunun neden arttığı ile ilgili sebebi ortaya koydu. IRS, özellikle kripto para yatırımcılarını daha yakından takip edip, kripto paralarla ilgili vergilendirme sürecine daha çok hakim olmayı planlıyor.
ABD-Kripto-Para-Yatirimcilarinin-ve-Tabii-ki-Verginin-Pesinde-Iste.jpeg

ABD’nin gelir idaresi olarak da bilinen IRS, kripto para sektörüne daha fazla ilgi göstermekte kararlı gibi duruyor. IRS, 2022 Mali Yıl Bütçe görüşmeleri yapılırken istediği fonlamayı açıkladı ve bunun neden arttığı ile ilgili sebebi ortaya koydu.

IRS, özellikle kripto para yatırımcılarını daha yakından takip edip, kripto paralarla ilgili vergilendirme sürecine daha çok hakim olmayı planlıyor.

IRS, Kripto Para Birimi İçin 32 Milyon Dolar Talep Etti

2022 yılında 13,2 milyar dolarlık bütçenin 32 milyon dolarını talep eden IRS, bunun 3 milyon dolarının IT uzmanlarına, 6 milyon dolarının donanım ve yazılım harcamalarına, 23 milyon dolarının ise bu konuda çalışacak personele ayrılmasını istiyor. 32 milyon dolarlık çalışmaların hepsi de kripto paralarla ilgili durumlarda kullanılacak birime ayrılacak.

IRS, kripto para birimleri ve siber güvenlikle ilgili konularda uzman daha fazla kişiyi işe almak istiyor. Bunun yanı sıra IRS’in dahili bir kripto para ve blockchain veri analiz platformu kurmayı hedeflediği ve bunun adının STRIKES olacağı açıklandı.

IRS, özel analiz ve siber suçla mücadele birimlerinden de ara ara yardım talep ederek bunların ödemeleri için de fonlamayı kullanacak.

STRIKES ise IRS’in en dikkat çeken talebi oldu. Bundan sonra kripto para vergileri ile ilgili direkt olarak STRIKES bünyesinde çalışılacağını belirten IRS, bu hamleyle kripto para sektörüne daha çok dikkat edeceğini de ortaya koydu. Uzmanlara göre Biden’ın vergi planı dahilinde atılan bu adımları ise Bitcoin fiyatının 31.000 dolara çekilmesinin temel sebebi olabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment