ABD Kongre Üyesi Bitcoin ve Kripto Para Regülasyonları Hakkında Konuştu!

ABD Kongre Üyesi Bitcoin ve Kripto Para Regülasyonları Hakkında Konuştu!

Bitcoin
Mayıs 24, 2021 tarafından kointas
23
ABD kongre üyesi Jim Himes Cuma günü Yahoo Finance ile yaptığı röportajda; yakın zamanda kongrede kripto paralar ile ilgili bir düzenleme yapılamayacağını söyledi. Himes buna gerekçe olarak kongredeki diğer milletvekillerinin kripto para birimlerini tam anlamıyla anlamamasını gösterdi. Himes röportajda: “Meslektaşlarımın çoğu kripto para birimleri ve onların neler yapabilecekleri konusunda derin bir anlayışa sahip değiller. Aynı
ABD-Kongre-Uyesi-Bitcoin-ve-Kripto-Para-Regulasyonlari-Hakkinda-Konustu.png

ABD kongre üyesi Jim Himes Cuma günü Yahoo Finance ile yaptığı röportajda; yakın zamanda kongrede kripto paralar ile ilgili bir düzenleme yapılamayacağını söyledi.

Himes buna gerekçe olarak kongredeki diğer milletvekillerinin kripto para birimlerini tam anlamıyla anlamamasını gösterdi.

Himes röportajda: “Meslektaşlarımın çoğu kripto para birimleri ve onların neler yapabilecekleri konusunda derin bir anlayışa sahip değiller. Aynı şekilde tehlikeleri hakkında da fikirleri yok. Bu nedenle Kongre bu konuda çok fazla zaman harcamadı. Yakın zamanda Birleşik Devletler Kongresinden kripto paralara yönelik iyi veya kötü bir yasa çıkarılmayacak. Zaman içerisinde meslektaşlarım kripto paraları daha iyi anlayacak” dedi.

Kripto para analistleri, Himes’in kripto para mevzuatı ve diğer üyeler ile ilgili düşüncelerinde haklı olsa bile Hazine bakanı Janet Yellen ve SEC başkanı Gary Gensler’ın açıklamalarının bu tezi doğrulamadığını ifade ediyor. Hükümetin kripto paralar konusunda yasal bir çerçeve oluşturmaya istekli görünmesi analistleri endişelendiriyor.

Himes kripto para piyasasının yenilikçi olduğunu ancak illegal faaliyetlere de aracılık ettiğini düşünüyor. Kongre üyelerinin kendisine “bu paralar ne işe yarıyor, bana bir faydasını anlat” şeklinde sorular sorduğunu ifade eden Himes, kongredeki kripto para tartışmalarının bu boyutta geliştiğini ifade ediyor.

Himes’ın bu açıklamaları Gary Gensler’a bir cevap niteliğinde olabilir. Zira Gensler yakın bir tarihte Kongre üyelerini kripto paraları ve bunlara ilişkin borsaları regüle etmeleri konusunda göreve davet etmişti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment