ABD Eski Hazine Bakanı, Kripto Paraların Kalıcı Olduğunu Düşünüyor!

ABD Eski Hazine Bakanı, Kripto Paraların Kalıcı Olduğunu Düşünüyor!

Bitcoin
Mayıs 22, 2021 tarafından kointas
17
Bitcoin (BTC), Mart 2020’de 3.700 dolardan başladığı yükselişini geçtiğimiz ay 64.000 dolara kadar çıkartarak belki de zirveye ulaştı. Bitcoin fiyatının tam da koronavirüs salgını sonrasında böylesine sansasyonel bir yükseliş elde edip herkesin dikkatini çekmesi, kripto paraların sonunda kalıcılık elde ettiğinin düşünülmesine yol açtı. Şimdi gelen sert düşüş ise şüpheleri arttırarak sektöre olan güveni azaltıyor. Summers,
ABD-Eski-Hazine-Bakani-Kripto-Paralarin-Kalici-Oldugunu-Dusunuyor.jpeg

Bitcoin (BTC), Mart 2020’de 3.700 dolardan başladığı yükselişini geçtiğimiz ay 64.000 dolara kadar çıkartarak belki de zirveye ulaştı. Bitcoin fiyatının tam da koronavirüs salgını sonrasında böylesine sansasyonel bir yükseliş elde edip herkesin dikkatini çekmesi, kripto paraların sonunda kalıcılık elde ettiğinin düşünülmesine yol açtı. Şimdi gelen sert düşüş ise şüpheleri arttırarak sektöre olan güveni azaltıyor.

Summers, Bitcoin’in Kalıcı Olduğundan Emin

ABD’nin eski Hazine Bakanı Lawrence Summers ise kripto para sektöründe son günlerde yaşanan düşüşün, kripto paraların kalıcılığına zarar vermediğini düşünüyor. Lawrence, küresel piyasaların Bitcoin’e yavaş yavaş dijital altın olarak bakmaya başladığını ve bunun kalıcı olduğunu vurguladı.

Summers, katıldığı Bloomberg TV yayınında, kripto paraların yatırımcılara alternatif bir yatırım sunduğunu ifade etti. Kripto paraların eskisi kadar spekülatif olmadığını ifade eden tecrübeli isim, bunların aslında hükümetlerden kurtulma girişimi olduğunu da düşünüyor.

Kripto paraların özellikle altın yatırımcılarına alternatif sunduğunu ve bazılarının değer saklama aracı, bazılarının ise merkezsiz finans aracı olduğunu vurgulayan Summers, sektörün gelecek vaat ettiğini not etti. DeFi sektörü büyümeye devam ederken geleneksel yatırımcılar için Bitcoin’e yatırım yapmak altına yatırım yapmaya benzer bir etki yaratıyor. Tabii ki geçtiğimiz hafta başlayan sert düşüşler, altın tutunurken BTC’nin sanıldığı kadar güvenli olmadığının anlaşılmasını sağladı. Lawrence Summers ise kripto paraların hiçbir yere gitmediğinden emin!

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment