200 Günlük Hareketli Ortalamayı Deneyen Bitcoin’de (BTC) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

200 Günlük Hareketli Ortalamayı Deneyen Bitcoin’de (BTC) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Bitcoin
Mayıs 27, 2021 tarafından kointas
30
Son bir haftada %30’un üzerinde yükseliş yaşayan ancak hâlâ riskli bölgede bulunan Bitcoin (BTC), 40.000 dolar seviyesinden yediği satış baskısına rağmen yayın saati itibariyle 38.700 dolar üzerinden alıcı buluyor. BTC’deki düşüşü ve madencilerin satış yapmamasını fırsat bilerek korkuyu satın alan balinalar, BTC fiyatını akümüle etmeye devam ediyor. Nitekim bu hareketlilik sırasında 77.000 BTC’yi devralan balinalar,
Bitcoin-BTC-Fiyati-Durdurulamiyor-50000-Dolari-Gordu.jpg

Son bir haftada %30’un üzerinde yükseliş yaşayan ancak hâlâ riskli bölgede bulunan Bitcoin (BTC), 40.000 dolar seviyesinden yediği satış baskısına rağmen yayın saati itibariyle 38.700 dolar üzerinden alıcı buluyor.

BTC’deki düşüşü ve madencilerin satış yapmamasını fırsat bilerek korkuyu satın alan balinalar, BTC fiyatını akümüle etmeye devam ediyor. Nitekim bu hareketlilik sırasında 77.000 BTC’yi devralan balinalar, fiyattaki yatay seyrin yükselişle bitmesi ihtimalini güçlendiriyor.

Güvenli Bölge!

Altcoinlerin günlük grafiklerde MA200 seviyelerinde tutunmasına karşın bu seviyeyi kaybeden lider, şimdi de 40.710 dolara denk gelen o seviyeyi kazanmaya çalışıyor.

Grafikteki mumlar açısından önemli olan 38.200 dolar ve göstergeler tarafındaki VPVR seviyesi olan 37.745 doların üzerinde fiyatlanan BTC, MA200’ü geçmeye hazırlanıyor. Burada önemli olarak görülen ve piyasanın adeta bir nefes almasını sağlayacağı düşünülen hareketin 42.000 – 43.300 dolar aralığı üzerindeki kapanışlar olacağı belirtiliyor.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu seviyede yaşanabilecek bir düşüş için 37.700 – 38.200 dolara aralığının oldukça önemli olduğu görülüyor. Çünkü bu aralığın balinaların alım yaptığı 77.000 BTC’nin ortalama seviyelerine geldiği ve bunun bir diğer adıyla görünür aralık olarak anılan VPVR tarafından da vurgulandığı biliniyor. Peki işlem yapmak isteyen yatırımcılar nasıl bir strateji izlemeli?

Şu an bir belirsizlik bölgesinde olduğu düşünülen BTC için alım yapmak isteyen yatırımcılar, kırmızı bölge üzerindeki gün kapanışlarını bekleyebilir. Ayrıca bu seviyelerde alım yapan yatırımcılar ise 37.700 altındaki mum kapanışında, fiyatın 35.000 dolara doğru bir gerileme yaşaması beklendiği için stop olma yoluna gidilebilir.

Net Bir Yükseliş Kanalı!

Lider 4 saatlik grafikte incelendiğinde, fiyatın alt ve üst kanadını oldukça net bir şekilde denediği paralel yükselen kanal görünümüyle karşılaşılıyor.

Bu yükselen kanalın yanında 14 Mayıs 15:00 mumundan çizilen düşüş trendinde satış baskısı yediği görülen BTC, kanalın alt bandına doğru gerilemeye devam ediyor. Ayrıca iyi bir şekilde işlediği görülen fibonacci düzeltmesindeki 40.696 dolar seviyesi, günlük grafikte belirtilen dirence denk geliyor.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Fibonacci 0.382 seviyesinde dirençle karşılaşan ve kanalın alt bandına ilerleyen BTC, yayın saati itibariyle 37.450 dolar civarına denk gelen bu seviyeyi kaybederse 36.608 desteğiyle karşı karşıya gelebilir.

36.608 doların altındaki bir mum kapanışı, 35.000 dolara bir gerilemeye neden olabileceği gibi yeniden 30.000 doların gündeme gelmesini sağlayabilir. Kısa vadeli al-sat yapan yatırımcıların 36.608 dolar altındaki kapanışları dikkate alarak stop olmayı tercih etmesinin yanı sıra alım için yükseliş yönlü hareketlerde kırmızı trend çizgisinin kırılması beklenebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment