2.0 DevNet Lansmanının Tanıtımını Yapan Miota (IOTA), Trend Desteğiyle Mücadele Ediyor! – İşte Önemli Seviyeler

2.0 DevNet Lansmanının Tanıtımını Yapan Miota (IOTA), Trend Desteğiyle Mücadele Ediyor! – İşte Önemli Seviyeler

Analizler
Mayıs 29, 2021 tarafından kointas
25
Yaklaşık bir ay önce en büyük güncellemesi olan Chrysalis’i etkinleştiren Miota ekibi, IOTA 2.0 DevNet’in yaklaşan lansmanını tanıttı. Ademi Merkeziyetçiliğe Doğru IOTA 2.0 ile minimum enerji ayak izi ve işlem ücreti olmadan son derece yüksek performansta bir protokol oluşturmak isteyen IOTA ekibi, bunların yanında ademi merkeziyetçiliği yani tamamen merkeziyetsiz bir IOTA’yı hedefliyor. The path towards
20-DevNet-Lansmaninin-Tanitimini-Yapan-Miota-IOTA-Trend-Destegiyle-Mucadele.jpg

Yaklaşık bir ay önce en büyük güncellemesi olan Chrysalis’i etkinleştiren Miota ekibi, IOTA 2.0 DevNet’in yaklaşan lansmanını tanıttı.

Ademi Merkeziyetçiliğe Doğru

IOTA 2.0 ile minimum enerji ayak izi ve işlem ücreti olmadan son derece yüksek performansta bir protokol oluşturmak isteyen IOTA ekibi, bunların yanında ademi merkeziyetçiliği yani tamamen merkeziyetsiz bir IOTA’yı hedefliyor.

Resmi IOTA Twitter hesabı üzerinden uzun süren araştırmalar sonucunda IOTA 2.0 DevNet’inin hayat bulacağını belirten ekip IOTA’yı

Ücretsiz + Ölçeklenebilir + Merkezi Olmayan = IOTA 2.0

şeklinde tanımlıyor. Bu tweetle birlikte bir yükseliş göstermesi beklenen IOTA, piyasadaki genel düşüşten sıyrılamadı.

IOTA’nın MA200 Savaşı!

Piyasadaki düşüş trendinde birçok altcoin gibi günlük grafikte MA200 seviyesinde destek bulan ve yaptığı 0.674 dolarlık dip seviyesinden %90’nın üzerinde bir yükseliş gösteren IOTA, yeniden MA200 altına geriliyor.

Miota (IOTA) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Piyasada bazı analistler, IOTA’da yaşanan yükselişin düşüş trendinde bir düzeltme olduğuna değinirken, bugün itibariyle 1.031 dolara denk gelen MA200’ün altındaki kapanışların yeni bir dip seviyesi oluşturabileceğini iddia ediyor. IOTA’ya pozitif yönlü bakan analistler ise geçtiğimiz hafta olduğu gibi BTC’nin durulması halinde IOTA, en hızlı toparlaması beklenen altcoinler arasında yer alacağını savunuyor.

Bu yorumlar arasında 1.375 – 1.439 dolar aralığındaki dirence gelmeden düşüşe geçen IOTA, yayın saati itibariyle MA200 sınırında 1 dolar altında fiyatlanıyor.

4 Saatlik Görünüm

Uygulanan fibonacci düzeltmesine göre önemli bir alan olan 1.124 – 1.147 dolar aralığına da denk gelen 4 saatlik MA20 seviyesini hızla aşağı yönlü kıran IOTA, bu düşüşle birlikte MA50’nin de altında kaldı.

Miota (IOTA) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Grafikte MA50 seviyesi olan 1.076 dolar ve MA20 seviyesi olan 1.134 dolar dirençleri dışında kırmızı düşüş trendi çizgisinin de yükseliş sırasında fiyatı karşılaması bekleniyor. Destek tarafında da grafik üzerinde çizilen yeşil trend çizgisinin oldukça iyi bir şekilde işlediği görülüyor. Ayrıca yatay destek olarak da 0.952 dolar seviyesi önemini koruyor.

Alım yönlü hareket etmek isteyen yatırımcılar, olası bir düşüşte 0.952 dolar altı kapanışlarda stop olma yoluna gidebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment